Inactivitatea pe forum

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Inactivitatea pe forum

Mesaj Scris de Mikela la data de Dum 18 Dec 2011 - 1:53

Intentionez sa sterg toti userii cu o inactivitate mare , sau inca mai lucrez la aspectul asta o sa bag o taxa pe forum pentru a putea folosii forumul. ca un abonament lunar , asta pt ca toti care ne ocupam de administrarea si moderarea forumului ne pierdem timpul si nu avem nici o satisfactie uneori, astfel banii se vor impartii in functie de contributia si activitatea fiecaruia.

Astept opinii,sugestii, comentarii rautacioase etc
Mikela
La Donna Del Forumu
La Donna Del Forumu

feminin
Reputatie : 47
Data de inscriere : 15/12/2009
Localizare : Bucuresti

http://cursurimtc.forumz.ro

Sus In jos

Re: Inactivitatea pe forum

Mesaj Scris de BuDyZ0R la data de Dum 18 Dec 2011 - 20:07

Sunt de acord [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]) sa vină $$ [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine])

P.S. Asta trebuia făcută mai demult pentru că toţi au luat ce au avut nevoie şi nici un mulţumesc măcar :p

Google | Youtube | Facebook | Sport.ro | Cinemaxx | Cursuri MTC | Dex Online

BuDyZ0R
Administrator
Administrator

masculin
Reputatie : 172
Data de inscriere : 26/05/2010
Localizare : În gaură DĂ Şarpe

http://cursurimtc.forumz.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de offspring la data de Lun 19 Dec 2011 - 5:19

Fara suparare dar faza cu taxa, dupa mine, este un esec din cauza ca pe forum cam bate vantul, sunt putini activi care mai posteaza una, doua chestiuni.. Corect, multi nu posteaza, poate ca pur si simplu nu vor sa socializeze online, sa-si piarda timpul, vor doar un curs, o grila, o ceva si atat..Nu stiu unde este nemultumirea ? Ca ai facut upload, a fost descarcat de 100 de ori si ai primit doar 15 multumiri ? Nu cred ca te incalzesc alea nu nimic..(vb la modul general, nu arat cu degetul ;p).

Sincer, nici eu nu am scris si nu am facut-o pentru multa vreme.. din cauza ca ori nu aveam materiale adecvate ori nu voiam sa-mi bat capul prea mult, voiam doar ajutoarele acelea si atat. Le multumesc pe aceasta cale persoanelor care au continuat sa imparta materialele Very Happy. Dupa cum ziceam, daca altii nu contribuie inseamna ca ori nu au, ori nu vor sa se amestece in alte discutii sau poate chiar nu au timp, lucrand si etc.

Si voi care va pierdeti timpul cu administrarea si moderarea, nu cumva lucru acesta trebuia facut din placere si pentru a ajuta pe cel care are nevoie ? Ma gandesc asa.. daca bagati taxa, asta inseamna ca din momentul in care platesc, am acces la tot ceea ce-mi trebuie si ma intereseaza, nu ? Razz

ps: schimbati va rog scrisul, sa fie normal, drept, si negru Laughing .

offspring
Incepator
Incepator

masculin
Reputatie : 20
Data de inscriere : 02/06/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de BuDyZ0R la data de Lun 19 Dec 2011 - 22:19

offspring a scris:Fara suparare dar faza cu taxa, dupa mine, este un esec din cauza ca pe forum cam bate vantul, sunt putini activi care mai posteaza una, doua chestiuni.. Corect, multi nu posteaza, poate ca pur si simplu nu vor sa socializeze online, sa-si piarda timpul, vor doar un curs, o grila, o ceva si atat..Nu stiu unde este nemultumirea ? Ca ai facut upload, a fost descarcat de 100 de ori si ai primit doar 15 multumiri ? Nu cred ca te incalzesc alea nu nimic..(vb la modul general, nu arat cu degetul ;p).

Sincer, nici eu nu am scris si nu am facut-o pentru multa vreme.. din cauza ca ori nu aveam materiale adecvate ori nu voiam sa-mi bat capul prea mult, voiam doar ajutoarele acelea si atat. Le multumesc pe aceasta cale persoanelor care au continuat sa imparta materialele [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. Dupa cum ziceam, daca altii nu contribuie inseamna ca ori nu au, ori nu vor sa se amestece in alte discutii sau poate chiar nu au timp, lucrand si etc.

Si voi care va pierdeti timpul cu administrarea si moderarea, nu cumva lucru acesta trebuia facut din placere si pentru a ajuta pe cel care are nevoie ? Ma gandesc asa.. daca bagati taxa, asta inseamna ca din momentul in care platesc, am acces la tot ceea ce-mi trebuie si ma intereseaza, nu ? Razz

O fac din plăcere pentru cei care ştiu să aprecieze, tu sigur nu eşti unu dintre cei care apreciază munca depusă de noi sau de alţii colegi, după cum tu ai spus te interesează doar să iei acele materiale şi atât fără să socializezi cu noi fără mulţumiri etc. Tind să cred ca nu eşti vreun sălbatic care nu ştie să comunice cu ceilalţi oameni...
P.S. Nimeni nu prea se chinuie să posteze nici aici, aşa că să nu vă miraţi când ve`ţi fi restrictionaţi pe forum [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

BuDyZ0R
Administrator
Administrator

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de offspring la data de Lun 19 Dec 2011 - 23:15

Sunt fel si fel de oameni.. daca multumirile nu se regasesc, acest lucru nu inseamna automat ca munca altora nu este apreciata.. Unora poate nu le place pur si simplu sa foloseasca un forum sau nu sunt familiarizati cu asta.

In fine, puneti sa incepeti prin a sterge conturile vechi, care au 0 posturi si etc.

offspring
Incepator
Incepator

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de BuDyZ0R la data de Mar 20 Dec 2011 - 17:31

offspring a scris:Sunt fel si fel de oameni.. daca multumirile nu se regasesc, acest lucru nu inseamna automat ca munca altora nu este apreciata.. Unora poate nu le place pur si simplu sa foloseasca un forum sau nu sunt familiarizati cu asta.

In fine, puneti sa incepeti prin a sterge conturile vechi, care au 0 posturi si etc.

Mulţumim pentru binecuvântare!

BuDyZ0R
Administrator
Administrator

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de offspring la data de Mier 21 Dec 2011 - 17:21

Nu ai pentru ce !

offspring
Incepator
Incepator

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de ewa la data de Joi 22 Dec 2011 - 0:13

Am vorbit cu mai multe persoane de la mine din serie si nu stiau de acest forum deci cred ca si asta este vina ca "bate vantul" ...eu una l-am gasit din intamplare cand cautam o explicatie la un cuvant din cartea de informatica economica....asa ca daca se poate ca fiecare user sa "ajute la promovarea" acestui forum poate o sa putem sa ne ajutam unii pe altii eu una recunosc ca am luat si eu ceva cursuri de aici dar ce am avut am postat si eu .

P.S. As dori sa le multumesc celor care s-au gandit si ostenit pentru facerea acestui forum destul de sistematic si ordonat si celor care posteaza cursuri, grile, exemple pentru examene (adica colegilor mai mari sau din grupele noastre).
ewa
Moderator
Moderator

feminin
Data de inscriere : 07/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikela la data de Vin 23 Dec 2011 - 16:22

BuDyZ0R a scris:
offspring a scris:Sunt fel si fel de oameni.. daca multumirile nu se regasesc, acest lucru nu inseamna automat ca munca altora nu este apreciata.. Unora poate nu le place pur si simplu sa foloseasca un forum sau nu sunt familiarizati cu asta.

Mulţumim pentru binecuvântare!

Am o intrebare pentru cei carora nu le plac forumurile , Va place cannd intrati in febra examenelor sa gasiti materialele de care aveti nevoie fara sa ca rugati de colegii sa vi le scaneze sau sa vi le xeroxati?

Cand am facut acest forum, l-am facut tocmai pentru asta , pentru a-mi ajuta colegii si pentru a exista comunicare intre noi intr-un anumit fel. Nu pentru alt motiv, insa romanul pana nu e vorba de a fi restrictionat sau sa plateasca isi bate joc( unii romani)
Mikela
La Donna Del Forumu
La Donna Del Forumu

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de BuDyZ0R la data de Joi 12 Ian 2012 - 17:46

Mesaj pentru utilizatorii forumului: Deoarece nu am vrut să mai deschid un topic m-am gândit să vă informez aici! Puteţi folosi şi chat-ul forumului pentru a comunica cu colegii mai uşor şi pentru nu a mai aştepta după mesaje private! Este simplu de utilizat: Unde scrie Guest modificati cu numele vostru, iar apoi mai jos cere o parolă pe care vi-o alegeţi voi dacă doriţi (ATENŢIE parola nu este obligatorie, doar nickname-ul. De fiecare dată când vă logaţi în chat trebuie doar să modifcaţi Guest cu numele ales de voi.
P.S. Dacă nu doriţi să vă alegeţi nici un nume şi nici o parolă pur şi simplu daţi LOGIN şi o sa fiţi înregistraţi ca si GUEST!
Pentru întrebări, nelămuriri postaţi aici!

BuDyZ0R
Administrator
Administrator

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikela la data de Sam 14 Ian 2012 - 20:47

Mesaj pt TOTI utilizatorii , faceti-va simtita prezenta , si nu numai in sesiune ALTFEL de sesiunea viitoare cand o sa va aduceti iar aminte de forum o sa aveti surpriza sa nu mai puteti folosii contul pentru a doenloada documentele
Mikela
La Donna Del Forumu
La Donna Del Forumu

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de senzo13 la data de Joi 19 Ian 2012 - 17:40

Off offf cum vede romanul ca face ceva trafic cere bani. MAYA nu iti convine de site inchidel ! Exista multi alti care pot face 10 site-uri sa scrie un nume sa puna cursuri. Poate cand umbli prin facultate se trezeste macar cienva de a-ti oferi o cafea sau un ceai. Asa e romanul cand se ajunge Evil or Very Mad Jos Basescu !!

senzo13
Incepator
Incepator

masculin
Reputatie : -12
Data de inscriere : 30/05/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Maya la data de Joi 19 Ian 2012 - 18:01

senzo13 a scris:Off offf cum vede romanul ca face ceva trafic cere bani. MAYA nu iti convine de site inchidel ! Exista multi alti care pot face 10 site-uri sa scrie un nume sa puna cursuri. Poate cand umbli prin facultate se trezeste macar cienva de a-ti oferi o cafea sau un ceai. Asa e romanul cand se ajunge Evil or Very Mad Jos Basescu !!

Eu sunt MAYA,mai sus sunt postate mesaje de alt administrator DACA VEDEAI CUM TREBUIE. Poate citesti atent si nu mai scrii aiurea. Daca nu iti convine tie poti sa nu mai intri pe site. As putea sa mai zic si eu cum e romanu cand se grabeste si arunca vorbe, dar nu vreau sa te jignesc.

“ Sfaturi putem da, dar minte nu! “
" Dovedeste-ti limitarile si poti fi sigur ca sunt ale tale."
Maya
Administrator
Administrator

feminin
Reputatie : 73

Sus In jos

Mesaj Scris de senzo13 la data de Joi 19 Ian 2012 - 18:44

Ok da si tu faci parte din administratori site-ului..OK scz se adresa lui Mi.... oricum se vede unde sunt femei la putere e pericol Omg)

senzo13
Incepator
Incepator

masculin
Reputatie : -12
Data de inscriere : 30/05/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Maya la data de Joi 19 Ian 2012 - 18:54

senzo13 a scris:Ok da si tu faci parte din administratori site-ului..OK scz se adresa lui Mi.... oricum se vede unde sunt femei la putere e pericol [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine])

Inca ceva : daca te uitai ATENT ai fi inteles ca e o propunere sa se bage taxa pe site, care NU a fost inca acceptata ... si sa stimuleze studentii care intra pe site sa ajute pentru ca majoritatea nu isi dau interesul.

Ma bucur ca avem cu ce sa ajutam si tu zi mersi ca te bucuri de ajutor , si eu la randul meu ma bucur de ajutor atunci cand nu pot sa merg la anumite cursuri. Lasa vorbele contradictorii ca nu isi au rostul. Hai sa incheiem aici,da? Bafta pe mai departe.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ultima editare efectuata de catre Maya in Joi 19 Ian 2012 - 20:06, editata de 1 ori

“ Sfaturi putem da, dar minte nu! “
" Dovedeste-ti limitarile si poti fi sigur ca sunt ale tale."
Maya
Administrator
Administrator

feminin
Reputatie : 73

Sus In jos

Mesaj Scris de keen_90 la data de Joi 19 Ian 2012 - 20:05

Nu suntem noi in stare sa decidem ce si cum Smile, moderatorii sunt in masura sa decida. Chiar ar fii ok cu plata, inteleg ceea ce ziceti, MULTI doar isi iau ce au nevoie si pa...nu e frumos asa !!!

keen_90
Incepator
Incepator

Reputatie : 10
Data de inscriere : 12/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de BuDyZ0R la data de Vin 20 Ian 2012 - 7:33

keen_90 a scris:Nu suntem noi in stare sa decidem ce si cum [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], moderatorii sunt in masura sa decida. Chiar ar fii ok cu plata, inteleg ceea ce ziceti, MULTI doar isi iau ce au nevoie si pa...nu e frumos asa !!!

Multă lume ştie doar să întrebe şi mai nou să mulţumească, dar doar atât.. din păcate.. Smile

BuDyZ0R
Administrator
Administrator

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de iulik17d la data de Vin 20 Ian 2012 - 21:52

taxa pe forum pt ce? pentru o tona de reclame si animatii idioate care imi tin procesoru fierbinte?
daca puneti taxa va trebui sa gasim aici cursurile complete predate la ore nu rahaturile de powerpoint din contul de student.
asa ca daca vreti bani oferiti calitate in schimb!
si pentru ce sa fiu activ in afara sesiunii, sa stau la barfa sau pe chat? asta este inutil. in sesiune este traficul mai mare, apar cursuri, apar downloaduri si multumiri. este absurd sa cereti activitate cand nu este nimic de zis mare parte a timpului.

sunt foarte multe forumuri mari unde oamenii se ajuta intre ei dar nu asteapta sa multumeasca fiecare care a downloadat ceva... unii spun (ca mine) si altii doar downloadeaza si ies. nu e nicio problema.
mai bine v-ati promova forumul si l-ati face mai simplu, scrisul este enervant, albastru pe fond albastru, animatiile sunt inutile, nu e structurat bine etc.
iulik17d
Incepator
Incepator

masculin
Reputatie : 5
Data de inscriere : 05/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikela la data de Vin 20 Ian 2012 - 22:47

Stai linistit ca taxa nu o sa fie ceruta degeaba , o sa se faca o reorganizare a forumului cu materiale complete si tot . deci nu te ingrijora ca banii nu vor fi platiti degeaba , altfel forumu va fi lasat asa iar materialele vor fi uploadate in functie de fiecare iar noi o sa ne ocupam doar ce tine de partea de moderator-administrator si atat .
Mikela
La Donna Del Forumu
La Donna Del Forumu

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikela la data de Vin 20 Ian 2012 - 22:53

Ma gandesc din moment ce activitatea este atat de intensa zilele astea pe forum sa isi exprime fiecare opinian, eu v-am enumerat variantele voi votati
Mikela
La Donna Del Forumu
La Donna Del Forumu

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de iulik17d la data de Vin 20 Ian 2012 - 22:54

foarte bine! astept sa dispara animatiile idioate, fulgii de zapada si scrisul iritant, organizare mai buna si cursuri complete in format doc nu scanate dupa notite. cand o sa faceti acest lucru voi da banul. pana la sesiunea urmatoare va puteti ocupa de infatisarea forumului!
iulik17d
Incepator
Incepator

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikela la data de Vin 20 Ian 2012 - 22:55

Nici nu am zis ca o sa se intample acum, o sa fie blocate conturile pana in sesiune urmatoare iar atunci se va platii o suma pt deblocare
Mikela
La Donna Del Forumu
La Donna Del Forumu

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de iulik17d la data de Vin 20 Ian 2012 - 22:58

asa oare de ce am impresia ca va fi forumul pustiu?
mai bine faceti o sectiune download unde poti intra doar daca ai platit taxa.
cat despre taxa ca sa satu pe forum si sa navighez prin topicuri e o prostie. trebuie sa oferi ceva contra banilor.

si in pana mea, chiar este necesar sa am atatea cacaturi la profil?
steagul tarii? nu e logic?
localitatea? nu e logic?
BROWSERUL FOLOSIT? ce e cacatul asta?
zodie?

LA CE AJUTA ACESTE LUCRURI? de cand nu am mai intrat pe forum s-au intamplat o gramada de porcarii! cine are creierul patat de umple forumul cu brizbrizuri?
iulik17d
Incepator
Incepator

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikela la data de Sam 21 Ian 2012 - 2:31

Auzi , observ ca ai numai vorbe bune la adresa muncii noastre , daca vrei iti acord sansa sa ne arati tu ca poti mai bine , te fac administrator si o sa ramai atata timp cat doresti bineinteles ,daca vrei
Mikela
La Donna Del Forumu
La Donna Del Forumu

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de iulik17d la data de Sam 21 Ian 2012 - 2:34

nu e nicio problema, am mai fost admin de forum (acvaristica). ideea e ca toti administratorii trebuie sa fie de acord cu anumite modificari care sa faca forumul mai usor de utilizat.
iulik17d
Incepator
Incepator

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul